programy dla transportu i spedycji - Pascom
Opublikowano: 29.08.2022

Jak wybrać program do obsługi firmy spedycyjnej?

Funkcjonowanie współczesnej firmy transportowej jest niemożliwe bez odpowiedniego programu do obsługi zleceń spedycyjnych i całej floty samochodowej. To obecnie niezbędne narzędzie pracy, które sprawdza się zarówno w przypadku małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Jeśli nie wiesz, jakie oprogramowanie dla transportu i spedycji wybrać, a także czym kierować się przy jego zakupie, zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy PasCom!

Jakie powinno być oprogramowanie dla firmy spedycyjnej?

Dobry program do obsługi zleceń spedycyjnych i floty samochodowej powinien zapewniać użytkownikom przede wszystkim swobodną możliwość planowania różnych zadań, a także monitorowania postępów ich realizacji. Właściwa organizacja działań jest celem naczelnym, jaki musi spełniać każdy system, by wskaźnik błędów był jak najmniejszy i nie doprowadzał do żadnych strat.

Kolejna ważna właściwość, jaką powinny wykazywać się dobre programy spedycyjne, to możliwość dopasowania ich do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Warto, aby konfigurowanie było elastyczne. To sprawia, że niezależnie od etapu rozwoju spółki takie rozwiązanie jest zawsze dobrą opcją. Musi także wspierać każdy dział – logistyki, administracyjny, sprzedażowy czy kontroli jakości – w ich zadaniach oraz obowiązkach.

Wszystkie programy dla transportu i spedycji automatyzują większość czynności, które wcześniej wykonywane były ręcznie. Dzięki temu oszczędza się czas. Przy okazji często dają możliwość integracji z innymi systemami zewnętrznymi, np. księgowymi, bankowymi czy magazynowymi. Stosunek ceny do jakości to również ważny czynnik wpływający na oprogramowanie spedycyjne. Nie warto w tym przypadku przepłacać, ale też wybierać najtańszej opcji.

Jakie oprogramowanie spedycyjne znajdziesz w naszej ofercie?

Mamy do zaoferowania 6 różnych systemów dla przedsiębiorców, czyli oprogramowanie do obsługi zleceń spedycyjnych:

Oprogramowanie Spedycja II to aplikacja skierowana do spółek, które specjalizują się w obsłudze zleceń spedycyjnych i floty samochodowej w zakresie transportu morskiego, lotniczego i intermodalnego. Pomaga śledzić aktualny stan towarów oraz kontenerów i ułatwia sporządzanie analiz dotyczących obrotów czy zysków. Ten program dla firmy transportowej działa w 5 językach: polskim, angielskim, rosyjskim, czeskim i niemieckim.

Program do transportu i spedycji – Systemy do obsługi floty samochodowej

Kolejny program do obsługi floty samochodowej, czyli Flota II, występuje w 4 wariantach:

Dzięki takiemu rozwiązaniu koordynator ma dostęp do wielu różnych narzędzi przydatnych w pracy spedytora. Z jego pomocą z łatwością zajmiesz się naprawami pojazdów czy wynajmem krótko- lub długoterminowym.

Pakiet Transport II pozwala na współpracę zarówno spedytora, jak i dyspozytora. Dzięki niemu kompleksowo nadzoruje się cały proces realizacji, jak i rozliczenia za usługi. Ten program dla firmy spedycyjnej i transportowej posiada wiele przydatnych funkcji, takich jak np. możliwość przygotowania i wysłania powiadomień windykacyjnych.

Program do transportu i spedycji. Dodatkowe narzędzia pomagające w pracy spedytora

Mobilny PasCom to aplikacja, która współpracuje z systemem Android. Umożliwia przede wszystkim komunikację między pracownikami. Jest zintegrowana z pozostałymi programami dla transportu i spedycji. Zezwala na rejestrację ważnych dokumentów, np. kart drogowych.

Firma JPK to propozycja dla małych i średnich przedsiębiorstw, które potrzebują oprogramowania spedycyjnego do prowadzenia ewidencji towarów i kartotek, a także wystawiania dokumentów. Doskonale wspiera dział administracji.

Szkolenia II to świetny program dla firmy spedycyjnej i transportowej, który pomaga zarządzać procesami organizacji, ewidencji i analizy progresu pracowników. Dodatkowo rejestruje i kontroluje naukę nowo zatrudnionych osób.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego oprogramowania, które wesprze spedycję w Twojej firmie, zapoznaj się z ofertą PasCom. Jesteśmy doświadczonym zespołem na rynku europejskim proponującym zaawansowane aplikacje i systemy. Zapraszamy!