Opublikowano: 12.12.2022

Jak usprawnić zarządzanie łańcuchem dostaw?

Realizacja zamówień polegających na dostarczeniu przesyłek powinna odbywać się możliwie jak najszybciej, ale z jednoczesnym zabezpieczeniem ładunku – tak by dotarł on do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Istotne w tym zakresie jest efektywne zarządzanie flotą samochodową. Program do obsługi zleceń spedycyjnych pozwala na osiągnięcie pełnej kontroli nad przebiegiem wszelkich czynności wchodzących w wieloetapowy proces transportowy, dlatego warto go wdrożyć w firmie świadczącej tego typu usługi. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami opisywanego oprogramowania!

Jakimi zadaniami można zarządzać dzięki programowi do obsługi zleceń spedycyjnych?

Sprawność łańcucha dostaw uzależniona jest od charakterystyki zaplanowania jego poszczególnych ogniw. Podstawowym działaniem w tym wypadku jest stworzenie przemyślanego harmonogramu załadunków. Można tego dokonać właśnie za pomocą wspomnianego programu do obsługi zleceń spedycyjnych. Zarządzanie flotą samochodową poprzez nowoczesne oprogramowanie to również pozyskiwanie danych na temat konkretnych tras przy uwzględnieniu optymalnych wariantów przejazdu. Dzięki temu proces transportowy polegający na dostarczeniu ładunku do odbiorcy wykonywany jest możliwie jak najszybciej i najkorzystniej pod względem finansowym.

Oprócz tego właściciel firmy zajmującej się obsługą wspomnianych zleceń spedycyjnych ma do dyspozycji wygodny program do poszukiwania ewentualnych współpracowników, czyli przedsiębiorstw realizujących zadania w charakterze przewoźnika. Raporty z wybranych okresów funkcjonowania są generowane w formie cyfrowej, co także jest komfortowe dla użytkowników stawiających na nowoczesne zarządzanie flotą samochodową. Oprogramowanie do jej kontrolowania to rozwiązanie sprawdzające się zarówno w małych, jak i średnich czy dużych firmach transportowych.

Dodatkowym atutem programu do obsługi zleceń spedycyjnych jest możliwość magazynowania danych i dokonanie integracji z zewnętrznymi systemami zarządzającymi bankowością i księgowością w przedsiębiorstwie realizującym zamówienia z użyciem pojazdów samochodowych. Po więcej informacji na temat oprogramowania zapraszamy do kontaktu.

Co daje wdrożenie oprogramowania do zarządzania flotą samochodową?

Nowoczesne rozwiązania telematyczne pozwalające m.in. na automatyzację wybranych procesów, do których realizacji wykorzystywana jest flota transportowa, to duże wsparcie dla firm z różnych sektorów. Zarządzanie zleceniami za pomocą oprogramowania przekłada się najczęściej na usprawnienie działania skutkujące zwiększeniem wydajności i tym samym przychodów. Lepsze wyniki pozwalają na poszerzanie obszaru funkcjonowania danego przedsiębiorstwa i nawiązanie współpracy z nowymi kontrahentami. Program do obsługi floty samochodowej gwarantuje też skrócenie czasu wykonania poszczególnych zadań transportowych. To z kolei ma znaczenie w kontekście osiągania maksymalnej satysfakcji klientów i terminowego wywiązywania się z każdego zamówienia. Sama firma odnotowuje ponadto oszczędności, które spowodowane są ograniczeniem tzw. pustych przewozów.

W jakich branżach sprawdza się oprogramowanie do zarządzania flotą samochodową?

Opisywana metoda automatyzacji poszczególnych procesów poprzez program do obsługi zleceń spedycyjnych i transportowych wykorzystywana jest m.in. w sektorze budowlanym. Zarządzanie flotą samochodową poprzez nowoczesne oprogramowanie w tym wypadku usprawnia realizację poszczególnych inwestycji. Wspomniane rozwiązanie sprawdza się też w firmach zajmujących się przewozem osób. Ma również zastosowanie w sektorze usług publicznych czy w systemie opieki zdrowotnej.

Warto przy tym pamiętać o modułowej budowie, jaką wyróżnia się program do obsługi zleceń spedycyjnych i transportowych. Zarządzanie flotą samochodową z wykorzystaniem skonfigurowanego według indywidualnych preferencji oprogramowania zapewnia działanie z uwzględnieniem charakterystyki pracy danego przedsiębiorstwa. Zainteresowanych zapraszamy do zamawiania opisywanego rozwiązania dostępnego w naszej firmie!